בלאק פריידי – טיפים שכדאי לדעת

בלאק פריידיי הוא כינוי ליום שישי שפותח את עונת השופינג שבין חג ההודיה בארצות הברית לחג המולד. הכינוי איננו נושא קונוטציה שלילית אלא הוא מבוסס על הביטוי "in the black" שמשמעותו להרוויח. משמעות הביטוי נעוצה במוסכמה מתוך עולם ראיית החשבון, שלפיה ערכים מספריים חיוביים (הכנסות / רווחים) מודפסים בדיו שחור וערכים מספריים שליליים (הוצאות / הפסדים) מודפסים בדיו אדום.

הוא חל ביום שישי של השבוע הרביעי בחודש נובמבר. זהו יום שיא של הצרכנות בארצות הברית ובשנים האחרונות גם בארץ.

בלאק פריידי - טיפים שכדאי לדעת

לכל מי שהנושא חדש לו, או שרוצה לרענן את זכרונו הנה מספר טיפים שיעזרו לכם להתכונן ליום הקניות המטורף:

  1. הירשמו מראש לאתרי אינטרנט מובילים

כמעט כל אתרי המסחר האלקטרוני באינטרנט דורשים הרשמה לצורך רכישת מוצר או שירות כלשהו. מכיוון שמדובר ב-24 שעות בלבד, בהתחשב בהפרשי שעות בין ישראל לבין העולם, ייתכן שתפספסו דיל כלשהו שמסתיים בתוך דקות ספורות – רק בגלל שלא הספקתם להירשם. לכן רצוי להירשם מראש ולמלא את הפרטים שלכם ולחסוך את הזמן הזה.

  1. אל תתמהמהו – המלאי מוגבל

מצאתם דיל טוב וכדאי – במחיר יוצא דופן או בהטבה שכנראה לא תחזור על עצמה? אל תהססו הרבה ואל תהיו אדישים – פשוט קנו את זה. אז נכון שאתם לא רוצים לצאת פראיירים, אולם אם הדיל חשוב ומשמעותי, רכשו אותו, גם אם לאחר מכן יתברר כי יכולתם לחסוך עוד איזה 5 או 10 שקלים, זכרו – אתם עשויים לפספס את ההזדמנות, כיוון שהמלאי מוגבל, והביקוש גבוה.

  1. רכשו רק מה שאתם צריכים באמת

למרות הטיפ הקודם, אין זה אומר שצריך לקנות כל דבר. מבצעי בלאק פריידי מפתים מאוד. אבל לרכוש את מה שאתם זקוקים לו באמת – ולא כל מוצר, רק בגלל שהוא בהנחה. אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם מסיימים את היום הזה עם חור גדול בכיס. יש האומרים כי רכישת מוצרים שלא לצורך גורם לפגיעה באיכות הסביבה, מיוצרים המון מוצרים לא סביבתיים ואף כאלה שהשימוש בהם מועט ונזרקים במהירות, אם הסביבה חשובה לכם, זו עוד דרך לשמור עליה.

  1. בדקו את המחיר המקורי של המוצר – לפני המבצע

כדאי מאוד לבדוק מבעוד מועד את המחירים של המוצר שברצונכם לרכוש. אתם עשויים להיות מופתעים לגלות כי המחיר שמוצג לכם כביכול לאחר 40% הנחה, זה המחיר הרגיל שהייתם משלמים גם בלי מבצע בלאק פריידי. מוכרים מסוימים מנצלים את התקופה שלפני החג ומעלים את המחירים, ואז באותו יום מציעים "הנחה גדולה", אך בפועל המחיר הסופי הוא המחיר שהיה ניתן לרכוש תמורתו גם ביום רגיל. שימו לב כי אצלנו בסטודיו המחירים לא השתנו, ואנו מקפידות לשמור על שקיפות, לכן ניתן להנות ממבצע הבלאק פריידיי שלנו ללא חשש!

  1. ודאו כי קיים משלוח לישראל (ומהן העלויות – אם יש)

אם הזמנתם מוצר מחו"ל בדקו שהמוצר שאתם מעוניינים לרכוש אכן מגיע לישראל ומהן עלויות המשלוח. ייתכן מאוד כי תמצאו מבצע, הנחה או קופון מעניין, אך תופתעו לגלות כי המוצר לא מגיע לישראל, או לחלופין, יש עלויות משלוח נוספות על מחיר המוצר. ייתכן מאוד כי עלויות המשלוח יהיו גבוהות, כך שהמחיר הסופי כבר לא ישתלם לכם. אם אתם רוצים לעודד תוצרת מקומית בדקו כמה אותו מוצר עולה בארץ, אולי בבלאק פריידיי הוא ממש השתלם.

  1. זכרו את המסים

זכרו כי קיימים מסי יבוא אישי בעת רכישת מוצרים מחוץ לארץ. רכישות בסכום שעד 75 דולר פטורות ממס, מ-75 דולר ועד 500 דולר צריך לשלם מע"מ, ומעל 500 דולר יש גם מכס. לכן כאשר אתם בודקים את הנחות בלאק פריידי, הכניסו למשוואה גם את עלויות המסים.

שיהיה לכולם שבוע מקסים, שימו לב שהמבצעים כבר החלו, לכן שווה למהר!!!

בלאק פריידי - טיפים שכדאי לדעת
רוצה לקבל עדכונים על הפוסט הבא?
אולי תתעניין גם ב:
בוק בת מצווה - צלמת רוני ישראל

בוק בת מצווה במרכז

בוק בת מצווה יכול להיות לפי נושא מסוים אותו תבחר הנערה, בצילומי סטודיו, צילומי חוץ ועוד. יש בו מקום רב ליצירתיות ודרך נהדרת לבטא את הטעם האישי של הנערה.

קראו עוד

בוק בת מצווה צנוע

מזל טוב! הגעת לגיל 12 ואת בטח מתרגשת נורא. זהו באמת יום מיוחד בו את הופכת לנערה ומקבלת עליך את האחריות על כל המצוות שאת

קראו עוד