טיפים לצילום הילדים והמשפחה בחנוכה

היום נדליק נר שני של חנוכה. מידי כמה שנים יוצא שהנרות חופפים לימים, כלומר נר ראשון ביום ראשון, נר שני ביום שני וכך הלאה, נחמד ועוזר לזכור איזה נר היום. אז איך אתם חוגגים את החג? קניתם סביבונים לילדים? אכלתם סופגניות בטעמים חדשים? הלכתם לראות הצגה מושקעת? ובכלל אתם אנשים של סופגניה "כמו של פעם" עם הריבה או עם כל התוספות הגרנדיוזיות?

טיפים לצילום הילדים והמשפחה בחנוכה

לא משנה איך אתם חוגגים את חג החנוכה, רצינו לתת לכם כמה טיפים כדי שהתיעוד שלכם יהיה מתוק מתוק 🙂

  1. הדלקת הנרות נעשית בד"כ בשעות הערב, כשחשוך, וגם תאורת הבית מוחלשת כדי להדגיש את אור הנרות. שימו לב שבטלפונים החדשים יש היום מצב צילום שנקרא "מצב לילה", מה שהמצב הזה עושה הוא למעשה מכניס יותר אור לתמונות, על ידי מספר גורמים, הוא מצלם מספר תמונות ומעבד אותם לתמונה אחת (כן,כן היום המצלמות בפלאפונים די חכמות), הוא מצלם עם פרמטרים שעוזרים להכניס יותר אור לתמונה כמו איזו גבוה, מהירות תריס נמוכה וצמצם פתוח, למבינים מבינינו- תוכלו לעשות זאת גם לבד באופן ידני ולהחליט בעצמכם כמה אור אתם רוצים להכניס לתמונה, כך תוכלו ליצור תמונות דרמטיות ואמנותיות יותר, רק חשוב לומר שצריך לשים לב שלעיתים יש לשמור על סטטיות על מנת שהתמונה לא "תימרח" ותאבד מהפוקוס שלה.
  2. התכנסתם כמה חברים ומשפחות ואתם רוצים לתפוס תמונה שכולכם מופיעים בה, הטיפ שלנו הוא לשים את מצב העדשה בצילום על "מצב תמונה רחב", שמדמה עדשה מאוד מאוד רחבה, כך כולם יוכלו להשתתף.
  3. בהמשך לטיפ הראשון…שימו לב שאפשר להשתמש בתאורת הנרות כמקור האור שלכם. חג החנוכה הוא חג כתום יפייפה, שנותן אווירה לתמונה, וודאו שאינכם משתמשים בפלאש.
  4. שימו לב למשחקי אור וצל שהתאורה בחנוכה נותנת לנו.
  5. אם אתם הורים לילדים צעירים, אתם עומדים בפתחן של כמה מסיבות חנוכה, הקפידו על צילום הילדים מהגובה שלהם, זה ייתן תמונה נאמנה יותר של ההתרחשות והבעות הפנים שלהם, שימו לב שמהירות התריס שלכם דווקא גבוהה, הילדים רוקדים וזזים במהירות ותרצו לתפוס את הרגע ו"להקפיא" אותו.
טיפים לצילום הילדים והמשפחה בחנוכה

6. אל תשכחו להנות מהחג. נכון שזה מרגש להציץ בתמונות בעוד זמן מה, אך החוויה המשותפת עם הילדים חשובה לא פחות, לכן כדאי להגיע לסטודיו מקצועי להצטלם וליהנות מחוויה משפחתית עם הילדים מלאת סופגניות מתוקות-מתוקות.

שיהיה לכולנו חג מתוק ושמח

רוצה לקבל עדכונים על הפוסט הבא?
אולי תתעניין גם ב:
בוק בת מצווה - צלמת רוני ישראל

בוק בת מצווה במרכז

בוק בת מצווה יכול להיות לפי נושא מסוים אותו תבחר הנערה, בצילומי סטודיו, צילומי חוץ ועוד. יש בו מקום רב ליצירתיות ודרך נהדרת לבטא את הטעם האישי של הנערה.

קראו עוד

בוק בת מצווה צנוע

מזל טוב! הגעת לגיל 12 ואת בטח מתרגשת נורא. זהו באמת יום מיוחד בו את הופכת לנערה ומקבלת עליך את האחריות על כל המצוות שאת

קראו עוד